Ana sayfa Üst Manşet Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili...

Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili TANER YILDIZ REGAİP Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

enkayseri.com 2021 02 17T142415.542
enkayseri.com 2021 02 17T142415.542

Önceki dönem Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili TANER YILDIZ REGAİP Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. YILDIZ mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Regaip Kandili, mübarek üç ayların başladığının müjdesini verir ilk önce bize. İdrak ettiğimiz günler Rabbimizin affediciliğine sığınmayı öğretir. Kendimize, ailemize ve bütün insanlığa karşı affedici olma erdemini gönüllere nakşeder. Regaip, kırılan kalpleri onarma ve her türlü kötü duygulardan arınma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür.
Regaip Kandili’nin öğrettiği en önemli hususlardan biri de sadece Allah’ın affına mazhar olmanın yanında, affedici olmaktır. Zira Allah’tan af bekleyen affedici olur. Allah’tan bağışlanma dileyen bağışlayıcı olur. Allah’ın hoşnutluğunu isteyen, hiç kimseyi hor ve hakir görmez. Allah’ın sevgisine ulaşmak isteyen, daima yüreğinde sevgi ve merhamet taşır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin kandilini tebrik ediyorum.
Yüce Allah’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için Pandemi sürecinin bittiği her alanda barış huzur ve esenlik dolu günler diliyorum.
Bu gecenin manevi iklimiyle, omuz omuza , secdelere kapanarak yürekten yaptığımız yakarış ve dualarımızın kabulünü Yüce Allah tan niyaz ediyorum.
Selam, saygı ve muhabbetlerimle.”