Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili Taner YILDIZ, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

20201123 172852 0000
20201123 172852 0000
IMG 20201017 155018
IMG 20201017 155018

Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili TANER YILDIZ, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.
YILDIZ mesajında şunları kaydetti:
” Eğitimin temel direği öğretmenlerimizdir. Doğruluk, dürüstlük, vefa, sadakat ve yardım severlik gibi temel insani ve evrensel değerlere ulaşmamızı sağlamanın yanında , hayata atıldığında geleceğimize şekil verecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize gereken bilgi, beceri ve davranışları kazandıran öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.
İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim için vazgeçilmezdir. Her öğretmenimiz bizim için özel bir değer, ülkemizin geleceği adına da önemli bir fırsattır.
Vatansever öğretmenlerimiz tarafından milli duygularla yetiştirilen evlatlarımızın eğemenliğimize kasdedilmeye çalışılan kalkışmalarda nasıl bir dik duruş sergilediği unutulmamıştır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.
Öğretmenlerimizin Pandemi sürecinde eğitimin aksamaması ve öğrencilerimizin eğitimden uzak kalmamaları için gösterdikleri eşsiz fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir.
Öğretmenlerimiz , yarınlarda da milli ve manevi değerlere bağlı yüreği vatan ve bayrak sevdasıyla atan, donanımlı üretken, inovatif, iyi doğru güzel yolunda kararlı, inançlı ve inatçı bir duyguyla yetişmiş gençlerin ve geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.
Bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık ve huzur içerisinde sevdikleri ile beraber hayırlı ömürler dilerken, ebediyete uğurladığımız öğretmenlerimize de Yüce Allah (c.c) tan rahmetler niyaz ediyorum.
Selam saygı ve muhabbetlerimizle… “