Ana sayfa Genel Nevşehir’deki 3 güzellere Kayseri’den rakip çıktı

Nevşehir’deki 3 güzellere Kayseri’den rakip çıktı

nevsehirdeki 3 guzellere kayseriden rakip cikti a6bb148 dcRHik
nevsehirdeki 3 guzellere kayseriden rakip cikti a6bb148 dcRHik

KAYSERİ’NİN SOĞANLI BEBEKLERİ İLE ÜNLÜ YEŞİLHİSAR İLÇESİNDE NEVŞEHİR’DE BULUNAN VE TURİSTLERİN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKEN 3 GÜZELLER OLARAK BİLİNEN PERİBACALARINA RAKİP OLABİLECEK PERİBACALARI TURİZME KAZANDIRILMAYI BEKLİYOR.,

Kayseri’nin Soğanlı Bebekleri ile ünlü Yeşilhisar ilçesinde Nevşehir’de bulunan ve turistlerin büyük ilgisini çeken 3 güzeller olarak bilinen peribacalarına rakip olabilecek peribacaları turizme kazandırılmayı bekliyor.

Yeşilhisar ilçesi Akkoy Mahalle Muhtarı Mustafa Koçak, “Kapadokya’nın doğu giriş kapısı olan Akkoy köyümüze 6 km uzaklıktaki sınırlarımızda bulunan Sorgun bölgesinde, Nevşehir’deki peribacaları bulunuyor. Buradaki peribacalarında da o zamanlarda kilise olarak kullanılan alanlar var. Bu bölgenin yetkililer tarafından destek verilerek turizme kazandırılmasını istiyoruz” dedi.

Muhtar Koçak, bölgenin define avcıları tarafından talan edildiği uyarısında bulunarak, “Ülke turizmi için büyüm katkı sağlayacak olan bölge için yetkililerin dikkatini çekmek istiyoruz. Burada keşfedilmeyi bekleyen ve görenleri kendine hayran bırakan bir çok güzellik var. Nevşehir’deki 3 güzeller olarak bilinen peribacaları ile aynı güzellikte doğal oluşumlar var” diye konuştu.