Ana sayfa Genel Büyükşehirden dolandırıcılık uyarısı

Büyükşehirden dolandırıcılık uyarısı

buyuksehirden dolandiricilik uyarisi a1f2b5e 2FALBx
buyuksehirden dolandiricilik uyarisi a1f2b5e 2FALBx

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURUMDA GÖREV YAPAN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN İSMİNİ KULLANARAK DOLANDIRICILIK YAPAN ART NİYETLİ KİŞİLERE KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI.,

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kurumda görev yapan üst düzey yöneticilerin ismini kullanarak dolandırıcılık yapan art niyetli kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, art niyetli bazı kişilerin zaman zaman Kayseri Büyükşehir Belediyesi ya da bazı üst düzey yetkili ve bürokratların ismini kullanarak yardım veya bağış amaçlı para talebinde bulunduklarının tespit edildiği belirtildi. Vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarının istendiği açıklamada, belediye ya da bürokratların hiçbir şekilde ve hiçbir kimseden para talebinde bulunmalarının söz konusu olamayacağı belirtilerek, bu tür taleplerde bulunan kişilerin tek amacının dolandırıcılık olduğu bildirildi.

Açıklamada, art niyetli kişilerden gelecek tekliflerin ve telefonların dikkate alınmaması, bu durumla karşılaşan vatandaşların bir an önce kolluk kuvvetlerine ihbarda bulunmaları gerektiği belirtildi.