Ana sayfa Genel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Erciyes zirve tırmanışı yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Erciyes zirve tırmanışı yapıldı

29 ekim cumhuriyet bayrami erciyes zirve tirmanisi yapildi a6bb148 8bW5EB
29 ekim cumhuriyet bayrami erciyes zirve tirmanisi yapildi a6bb148 8bW5EB

K2 DAĞCILIK VE KAYAK İHTİSAS SPOR KULÜBÜ VE HACILAR ERCİYES GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE 21 İLDEN 52 SPORCUNUN KATILIMI İLE YAPILAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI.,

K2 Dağcılık ve Kayak İhtisas Spor Kulübü ve Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve 21 ilden 52 sporcunun katılımı ile yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Erciyes zirve tırmanışı başarılı bir şekilde tamamlandı.

Dağcılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yılını Erciyes’in zirvesinde kutladı. K2 Dağcılık ve Kayak İhtisas Spor Kulübü ve Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen tırmanışa 21 farklı şehirden 52 sporcu katıldı. 28 Ekim’de Erciyes Tekir Yaylası’nda toplanan dağcılar ardından Çobanini mevkiine hareket etti. Burada kamp yapan dağcılar, yapılan teknik toplantının ardından 29 Ekim gece saat 03.00’te zirveye hareket etti. Şeytan sol kulvarı rotasından saat 08.30’da zirveye ulaşan dağcılar, burada Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını dalgalandırdı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, ardından İstiklal Marşı okuyarak etkinliği tamamladı.